High School Cliche
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

High School Cliche

Real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 The english class

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:31 pm

Am intrat in clasa si mi-am trantit geanta pe catedra. Nimeni nu venise inca. Tipic, nici nu ma miram, asa ca am scris pe tabla data si titlul lectiei, apoi m-am asezat la catedra si mi-am asteptat "minunatii" elevi.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:37 pm

Intru cu tigara in gura ascultand muzica ... intorc capu spre catedra si vad profu zambesc .
-Neata profu , ce faci ? zic glumet asezandu-ma in prima banca .
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:40 pm

Am zambit si eu la vederea fetei. Dragut corp.
-Buna, Angel. Bine fac. Hei, imi dai si mie un foc?
Era un singur mod de a te intelege cu elevii: sa devii unul de-al lor. Daca deveneam hitler nu castigam nimic, dosr dispretul lor si, probabil, urma sa imi pierd rotile de la masina. Sau masina cu totul.
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:41 pm

Intarziasem. M-am afisat in fata usii ciocanind si asteptand sa aud confirmarea profesorului ca pot intra. Nu am auzit vrun sunet venind din spatele usii. M-am gandit ca pot intra.
Clanta ceda si usa se deschise. Chipul tanar, perfect, al profesorului, imi provoca o roseata nevinovata in obraji.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:42 pm

Zambesc uitandu-ma la chipul lui ... ''Hmmm...dragut '' zambesc aruncandu-i brigheta ...
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:43 pm

-Hei, nu vreau bricheta. Vreau un fum, am chicotit. Ah, buna, Silvia. Ia loc.
Silvia era cea mai buna eleva a mea. Imi placea faptul ca era cuminte si nu facea niciodata probleme. Cu ea nu aveam de ce sa fiu ipocrit. Dar, sincer sa fiu, imi placea sa fiu ipocrit.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:44 pm

-Mda....tine . zic arucandu-i tigara incepand sa rad prosteste - Acu e bine .
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:46 pm

Inainte sa-mi dau seama, tigara mi-a aterizat in poala. Am luat-o la timp de pe mine ca sa nu-mi arda hainele. M-am ridicat de la catedra si m-am dus la Angel, apropiindu-ma foarte mult de ea.
-Ai chef d distractie? am intrebat-o provocator.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:48 pm

-Poate da , poate nu ... hmm cine stie . zic provocator si in acelasi timp plictisita si indifereta razand in sinea mea .
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:48 pm

- Multumesc... Scuza-ti-ma.
Am inchis usa usor in urma mea si m-am inghesuit in a treia banca de la fereastra. Asteptam nerabdatoare lectia de engleza. Nu stiu, poate pentru ca profesorul acesta preda excelent.
Mi-am scos caietele si cartea din geanta, privind fugitiv pe fereastra. Era superb... si frig. Ignoram cearta.
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:50 pm

Am ignorat-o pe Angel si m-am dus la Silvia.
-Ai facut tema speciala? am zambit. Ah, si mai am cateva teste. M-am uitat pe programa de la olimpiada si am facut cateva modele.
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:53 pm

- Uh.. da. Am lucrat. Imi puteti da acele modele dupa ore va rog? Sau le aveti la dumneavoastra?
I-am intins domnului Furuya testele mele. Eram atat de buna la engleza pentru ca eram nascuta in SUA. Nu poate pentru ca invatam.
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:54 pm

-Le am la mine.
M-am dus la catedra, mi-am scos foile din geanta si apoi i le-am adus Silviei.
-Poftim. Uita-te acum pe ele si spune-mi daca e ceva ce nu intelegi. A, si daca e ceva ce n-o sa stii, sa ma suni. Bine?
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:56 pm

Da-u ochii peste cap scotand telefonul din buzunar si uitandu-ma prin el ... dupa ridicandu-mi picioarele pe banca .
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:56 pm

- Ok.
Am citit prima pagina incet. Intelegeam in mare parte ce ar fi trebuit sa fac. La fel s-a intamplat si cu urmatoarele foi. Credeam ca ma voi putea descurca.
- Nu e nimic ce nu as intelege.
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:58 pm

Cand mi-a spus ca nu credea ca ar fi ceva ce nua r intelege, mi-a parut rau oarecum, pentru ca vroiam sa ma sune. Vroiam sa o vad mai des. Totusi, ma bucuram ca aveam o eleva asa buna.
-Okay. Ma bucur, am zambit. Acum, vino, te rog, la tabla. As vrea sa incepi de-acum sa faci testele astea.
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:03 pm

I-am zambit jenata. Nu vroiam sa fac testele acum. Dar eu sunt elevul, iar el profesorul. Nu pot cere ceva.
- I have to speak when I write?
L-am intrebat in engleza pentru ca m-a gandisem ca ii va placea si ca fusta mea ce-mi dezvaluia genunchi va trece neobservata.
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:06 pm

Am zambit.
-That was not right. You must say "Do I have to speak", not "I have to speak". You mustn't do this kind of mistakes, young lady, am chicotit.
Am lasat-o sa scrie la tabla, apoi m-am indreptat catre Angel.
-Hei. Stiu ca nu-ti place ora mea, i-am spus serios, si sincer sa fiu nici mie nu prea imi place aici. Dar eu zic ca ai putea fi atenta la ora.
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:10 pm

"Grozav. Se vede ca nu am chef de engleza" Am inceput sa scriu cu spatele la clasa. Eram sigura ca ceilalti vor rade sau chicoti. Se intampla de fiecare data.
M-am oprit deodata, asteptand.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:20 pm

-Mdaaa...scuze prof` . zic afisand o fata de catelus nevinoovat .
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:21 pm

-Nu e nevoie sa te prefaci. Nu mai e nimeni aici in fata caruia sa te dai mare.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:23 pm

Zambesc provocator ... ''Ehh...nu merge una ... dar merg celelalte '' gandesc afisand un zambet malefic in sinea mea.
Sus In jos
Silvia Sprouse

Silvia Sprouse


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:23 pm

- Domnule Furuya.. am terminat.. Ma scuzati ca intrerup..
Am lasat creta pe marginea tablei, analizandu-i pe cei doi.
Sus In jos
Furuya Raine

Furuya Raine


Mesaje : 89
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:27 pm

Am auzit-o pe Silvia strigandu-ma si m-am intors.
-A, nu-mi mai spune "domnule", nu sunt asa de batran.
M-am apropiat de ea si i-am soptit "Spune-mi Raine" fara sa auda Angel. Nu aveam chef sa ma strige pe numele mic pe holuri sau sa ii dau vreo idee.
-Ia sa vedem ce-ai facut...
M-am uitat pe ce a facut. Evident, totul era corect.
-Bravo. Hai fa si exercitiul doi.
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 171
Data de înscriere : 16/06/2010

The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:29 pm

-Am auzittt .. strig ca nebuna prin clasa .
Sus In jos
Continut sponsorizat





The english class Empty
MesajSubiect: Re: The english class   The english class Icon_minitime

Sus In jos
 
The english class
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
High School Cliche :: Liceul. :: Clasele.-
Mergi direct la: