High School Cliche
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

High School Cliche

Real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pe ici pi colo...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 9:54 pm

Se sunase de ierise si normal ca eram primul care parasea clasa."In sfarsit!"m-am gandit uitandu-ma pe hol. Nimic interesant ca de obicei. Mi-am lipit spatele de un perete si am alunecat pana cand fundul meu a facut contact cu podeaua rece. Mi-am bagat castile de la Ipod in urechi si am inceput sa ascult muzica.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:12 pm

Intr-un final am isit si eu din clasa, ma uitam imprejur, deja il vazusem pe cel care statea de obicei in spatele pe jos. Am strambat din gura si m-am apropiat de fereastra sprijinindu-mi coatele de pervaz si privind afara.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:15 pm

Mi-am ridicat privirea spre tavan oftand scurt.
-Pana cand or sa ma tina la inchisoare?ma intreb privind plictisit tavanul.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:17 pm

Mi-am tras artificial o palma peste fata auzindu-l din nou pe tip plangandu-se.
-Cat timp ai sa mai faci pe tipul suferind ? Crezi ca esti singurul? i-am spus tipand aproape.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:20 pm

-Da ce te doare?tip la ea enervat. Fac ce vreau si zic ce vreau!Nu-ti convine ignora-ma!tip enervat la ea.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:22 pm

-Fa pe fitosul in alta parte...si cum naiba sa te ignor cand aud vocea ta chinuita de la o posta? am tipat la el sacaita.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:23 pm

-Bla.. bla bla!zic ignorand-o pe fata.
Chiar nu-mi pasa de ce credea, ce zicea, nu eram aici ca sa-mi fac prieteni ci sa scap mai repede.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:25 pm

desi eram nervoasa si as fi avut chef de ceva cearta, mi-am inghitit limba mormaind ceva si am intrat inapoi in clasa.
-Lumea asta se duce...am spus mai mult pentru mine asezandu-ma in banca.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:27 pm

Se sunase de intrare si nu aveam chef de ora. Trecuse cinci minute si-mi aud telefonul ca suna. Era taicamiu.
-Ce?il intreb indiferent.
T:Intra mai repede in clasa sau te duc la scoala militara!imi zice si inchide.
Uram scoala militara asa ca m-am ridicat si am intrat in clasa. M-am asezat ca deobicei in ultima banca de la fereastra, avand inca castile in urechi
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:29 pm

Proful sau profa nu venise, oricum, nici nu stiam ce ora aveam, imi scosesem telefonul butonand din nou si scriind in prostie mesaje. Cu toate acestea auzeam in spatele meu o usoara muzica, mi se parea cunoscuta.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:31 pm

Mi-am lasat capul pe banca continuand sa ascult muzica."Franceza... cu ce ma ajuta? Ca doar nu ma mut in Franta!"m-am gandit inchizandu-mi ochii.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:32 pm

M-am intors spre banca lui uitand conflictul de mai ianinte si-l intreb interesata.
-Ce melodie e aia ?
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:33 pm

-Simple Plan - Your love is a lie. i-am raspuns fetei fara sa-mi ridic capul de pe banca.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:35 pm

-Era sigura...am spus fara sa ma uit la el continuand sa scriu mesaje.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:38 pm

Nu mai zic nimic caci nu aveam ce si-mi duc mainile sub cap. Imi intorc capul spre fereastra si incep sa analizez norii.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:39 pm

Termin, imi pun mobilul in buzunar, dar deodata ma ridic din banca si ma indrept spre usa. Scot capul, nu venea niciun prof, perfect si ies din clasa.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:42 pm

Vad ca proful nu vine asa ca-mi ridic capul de pe banca. Imi pun picioarele pe aceasta si imi aprind o tigara.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:50 pm

Ma ghemuiesc langa peretele din fata clasei aprinzandu-mi o tigara uitandu-ma in jur foarte plictisita.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:52 pm

Ma ridic din banca dupa ce-mi termin tigara si ies pe hol. O ignor pe fata si ma indrept spre baia baietilor.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeMier Iun 16, 2010 10:53 pm

Il observ pe baiat iesind din clasa, dar nu-l bag in seama apoi observand ca ma ignora la randul sau. Am dat din umeri continuand sa-mi savurez tigara.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 11:02 am

Am intrat in baia baietilor si m-am sprijinit de un perete. Mi-am bagat mana intr-un buzunar de la pantaloni si am scos o tigara spice. Mi-am aprins-o repede si am inceput s-o fumez.
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 11:52 am

Intr-un final imi termin tigara, ma uit imprejur, niciun prof sau vreo profa, perfect, poate ar trebui sa plec azi de la ore. Intru in clasa pentru a-mi lua ghiozdanul.
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 11:57 am

Deodata in clasa apare una dintre gorilele tatei si se duce direct la fata.
G:Ma scuzi!N-ai vazut un baiat blond, ochi albastri si ceva pierce-uri? E cam enervant! Se plange mereu!
Sus In jos
Anette

Anette


Mesaje : 399
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 11:59 am

M-am uitat la el serioasa o clipa, apoi m-a pufnit rasul si am inceput sa rad tare amuzata.
-Pey da, de parca nu l-ati sti, probabil chiuleste. Imi pun mana sub barbie ganditoare incepand sa rad din nou. Din cate imi aduc eu aminte, a plecat de la scoala acum juma' de ora!
Sus In jos
Sami Garret

Sami Garret


Mesaje : 465
Data de înscriere : 16/06/2010

Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 12:04 pm

G:Il omor cand il prind!mormaie si isi scoate telefonul sunandu-l pe taicamiu. Domnule se pare ca a plecat!ii zice apoi il asculta pe tata cateva secunde. Cand il gasesc ii spun!spune si inchide. Nu stii unde a plecat?o intreaba pe fata zambind.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pe ici pi colo... Empty
MesajSubiect: Re: Pe ici pi colo...   Pe ici pi colo... Icon_minitime

Sus In jos
 
Pe ici pi colo...
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
High School Cliche :: Liceul. :: Holurile.-
Mergi direct la: